Форма для посвячення (рукопокладання) служителів Слова
Любі брати і сестри в нашому Господі Ісусі Христі!
Церковна Рада вже двічі публікувала ім’я нашого брата _______, щоб дізнатися, чи є заперечення щодо його призначення на посаду служителя Слова (або рукопокладення на посаду служителя в цій церкві). Оскільки ніхто нічого не має проти його вчення та способу життя, ми в Ім’я Господа зараз перейдемо до його посвячення (рукопокладення).
Давайте спочатку послухаємо, що каже Святе Письмо про посаду служителя Слова.
Встановлення Христом
Прославлений Христос збирає Свою церкву Своїм Словом і Духом і зі Своєї милості використовує служіння людини. Апостол Павло вказує на це, говорячи: “І Він, отож, настановив одних за апостолів, одних за пророків, а тих за благовісників, а тих за пастирів та вчителів, щоб приготувати святих на діло служби для збудування тіла Христового” (Еф. 4:11, 12). Як Архіпастир, Який постійно піклується про Своє стадо, Він призначає пастирів, щоб вони уважно стежили за стадом в Його Ім’я (1Петр. 5:4). Вони повинні піклуватися про овець Христа, проголошуючи Слово, виконуючи церковні таїнства, молячись за них і наглядаючи за ними, як пастух наглядає за вівцями. Таким чином стадо буде спрямовуватися на правильні шляхи.
В ранній християнській церкві це завдання виконувалося апостолами (Дії 6:4). Вони, в свою чергу, під керівництвом Духа Святого призначали старійшин в кожній церкві. Згідно 1Тим.3:17, були старійшини, які керували громадою. Деякі з них були також покликані до праці проповідників та вчителів. Останні зараз називаються служителями Слова. Вони отримали служіння примирення, про яке Павло каже, говорячи: “Усе є від Бога, що нас примирив із Собою Ісусом Христом і дав нам служіння примирення, бо Бог у Христі примирив світ із Собою Самим, не зважаючи на їхні провини, і поклав у нас Слово Примирення. Оце ми як посли замість Христа, ніби Бог благає через нас, благаємо замість Христа: примиріться з Богом!” (2Кор. 5:18-20).
Обов’язки служителя Слова
Обов’язки служителя Слова можна описати так:
По-перше, він повинен об¢явити усю волю Божу своїй громаді, проголошуючи Слово згідно наказу апостола Павла: “Отже, я свідкую тобі перед Богом і Христом Ісусом, що Він має судити живих і мертвих за Свого приходу та за Свого Царства. Проповідуй Слово, допоминайся вчасно-невчасно, докоряй, забороняй, переконуй з терпеливістю та з наукою” (2Тим. 4:1,2). За прикладом апостола він має виконувати свої обов’язки привселюдно та по домівках віруючих. Він має викривати усі помилки та єресі як безплідну роботу темряви, та закликати паству йти, як належить дітям світла. Він має навчати Слова Божого молодь церкви та інших, кого покличе Бог, бо Святе Письмо може навчити їх спасіння через віру в Ісуса Христа (2Тим. 3:15). Його обов’язком є також відвідувати членів громади та втішати хворих і скорботних. Таким чином він закликає через настанови та втішання всю громаду до спасіння Христового.
По-друге, він покликаний подавати церковні таїнства, бо Христос поєднав це з проповіддю Євангелії. Отже, обов’язком служителя Слова є подавати святе хрещення згідно наказу Христа: “Тож ідіть, і навчіть всі народи, хрестячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа” (Мт.28:19). Він також має проводити Святу Вечерю, що її встановив Христос, сказавши: “Це робіть на спомин про Мене!” (1Кор.11:24).
По-третє, його обов’язком як пастора та вчителя громади є покликати Ім’я Господа привселюдно з молитвами, благаннями, проханнями та подяками (2Тим. 2:1,2) за всіх людей, за царів та за правителів.
По-четверте, обов’язком служителя Слова разом із старійшинами, як слугами дома Божого, є дивитися за тим, щоб у громаді усе робилося в мирі та доброму порядку так, як Христос повелів (1Кор.14:33). Разом вони будуть доглядати за вченням та життям громади та “пасти стадо Боже, не пануючи над спадком Божим, але будучи для стада на взір” (1Петр. 5:2,3). Роблячи так, вони повинні зачиняти та відчиняти Царство Боже ключем, яким є християнська настанова, згідно доручення, що його їм дав Христос.
З усього цього ми бачимо, яку славетну роботу можуть виконувати служителі Слова. Бо через це служіння Бог бажає приводити людей до спасіння. Служителі називаються зорями в правій руці Христа (Об. 1:16,20), Який ходить поміж світильниками, тобто поміж своїми громадами. Служителі мають велику відповідальність. Павло писав Тимофію: “А що чув ти від мене при багатьох свідках, те передай вірним людям, що будуть спроможні й інших навчати” (2Тим. 2:2). А якщо пастирі стада будуть вірними, тоді як “Архіпастир з¢явиться, вони одержать нев’янучого вінка слави” (1Петр. 5:4).
Посвячення (або призначення)
Любий брате ____________, зараз ти готовий обійняти свою посаду. Ми просимо тебе відповісти на такі запитання перед Богом та Його святою церквою.
По-перше, чи відчуваєш ти в своєму серці, що Сам Бог через Свою громаду покликав тебе на це святе служіння?
По-друге, чи віриш ти, що Старий і Новий Заповіти є єдиним Словом Божим і повним вченням про спасіння? Чи відхиляєш ти усі вчення, які суперечать йому?
По-третє, чи обіцяєш ти вірно виконувати усі обов’язки на цій посаді та побожно поводитися в усьому своєму житті?
По-четверте, чи обіцяєш ти також підкоритися настанові від церкви у випадку, якщо ти станеш порушником у вченні чи в житті?
Яка твоя відповідь?
Відповідь:
Так, всім моїм серцем.
(Рукопокладення: Якщо брат, який посвячується, до цього не був пастором, тоді служитель, який проводить богослужіння, кладе на нього руки).
Нехай Бог, наш небесний Отець, Який покликав тебе на цю святу посаду, дасть тобі мудрість Духом Своїм і так керуватиме тобою, щоб ти у послуху виконував своє служіння, яке хай принесе плід на славу Імені Його для поширення Царства Його Сина Ісуса Христа. Амінь.
Заклик до служителя
Любий брате у Христі! Бог, наш Отець, придбав для Себе цю церкву кров¢ю власного Сина Свого, Ісуса Христа. Святий Дух зробив тебе пастирем і старійшиною цієї громади. Люби Христа, годуй Його ягнят та веди Його вівці, “не з примусу, але добровільно, не для брудної наживи, а ревно. Уважай на самого себе, будь зразком для вірних у слові, у житті, у любові, у вірі, у чистоті!” (Ів.21:15,16; 1Петр. 5:2; 1Тим. 4:12-16). Проповідуй чисте вчення, щоб твоїми проповідями та повчаннями утримувати громаду у послуху Слову Божому. “Терпи лихо, як добрий вояк Христа Ісуса!” (2Тим. 2:3). “Не занедбуй благодатного дара в собі,” яким Господь наділив тебе для служіння (1Тим. 4:14). Посвяти себе виконанню своїх обов’язків з усією своєю силою та наполегливістю, “бо чинячи так, ти спасеш і самого себе, і тих, хто тебе слухає!” (1Тим. 4:16) і Господь буде з вами.
Заклик до громади
Любі брати і сестри, Господь дав вам цього слугу. “Прийміть його з повною радістю” (Флп. 2:29). “Які гарні на горах ноги благовісника, що звіщає мир, що добро провіщає” (Іс. 52:7). Уважайте на те, щоб приймати Слово Боже, яке ви почуєте від нього; приймайте його слова, які він казатиме згідно Святого Письма; “не як слово людське, але - як правдиво то є - Слово Боже” (1Сол. 2:13). Поважайте його за його служіння. Моліться за нього, щоб він міг добре виконати своє завдання.
“Слухайтесь ваших наставників та коріться їм, - вони бо пильнують душ ваших, як ті, хто має здати справу. Нехай вони роблять це з радістю, а не зітхаючи, - бо це для вас не корисне” (Євр.13:17).
Якщо ви таким чином приймете цього слугу від Господа, мир Божий прийде на вас, і ви успадкуєте життя вічне (Мт. 10:12,13).
Оскільки ми самі не здатні на це, давайте звернемося до Всемогутнього Бога.
Молитва
Милосердний Отець, Ти вподобав зібрати до Себе з усього грішного людського роду громаду, обрану до вічного життя. Ми дякуємо Тобі за те, що Ти розбудовуєш Свою громаду і церкву служінням людей, і що Ти даєш цього служителя Слова цій громаді. Ми молимося до Тебе, щоб Ти Духом Твоїм належним чином приготував його до служіння, на яке Ти його покликав. Просвіти його розум, щоб він розумів Писання, та відкрий його вуста, щоб він проголошував таємниці Євангелії зі сміливістю. Дай йому мудрості та вірності, щоб спрямовувати стадо на правильні шляхи та втримувати овець у Христовому мирі, щоб його служінням Твоя церква зберігалася та зростала.
Підбадьор та заспокой його Духом Твоїм, щоб він залишався непохитним у турботах та спокусах під час його служіння і, нарешті, з усіма Твоїми вірними слугами увійшов до радощів свого Господа.
Зроби так, щоб усі, кому ти дав цього слугу, прийняли його як посланого Тобою. Зроби так, щоб вони приймали вчення та настанови Христа, які цей пастир приноситиме їм, та з радістю підкорялися його керуванню. Зроби так, щоб через його служіння усі повірили в Христа і таким чином вспадкували життя вічне.
Почуй нас, Отче, через нашого Господа Ісуса Христа.
В Його Ім’я ми молимося: “Отче Наш”:
“Отче наш, що єси на небесах!
Нехай святиться Ім’я Твоє,
нехай прийде Царство Твоє,
нехай буде воля твоя
як на небі, так і на землі.
Хліба нашого насущного
дай нам сьогодні.
І прости нам провини наші,
як і ми прощаємо винуватцям нашим.
І не введи нас у спокусу,
але визволи нас від лукавого.
Бо Твоє є царство, і сила, і слава навіки”.
Амінь.
Це переклад літургійної форми, яка використовується Реформатськими церквами в Нідерландах. Її походження відносять до часів Реформації.
Цей матеріал ще не обговорювався.